شنبه، 11 آذر 1402 - Sat, 02nd Dec 2023
صفحه اصلی  -  
سیاسی  -  
اقتصادی  -  
اجتماعی  -  
ورزشی  -  
فرهنگی  -  
پزشکی  -  
علمی  -  
فناوری  -  
حوادث  -  
بین الملل  -  
استانها  -  
کرونا

 
 


پست الکترونیکی:

 


اونس طلا 2,072.12
طلای 18 25,056,000
سکه امامی 295,130,000
بهار ازادی 261,180,000
دلار امریکا
یورو
لیر ترکیه
درهم امارات
پوند انگلیس
بیت کویین
بیشتر + کد نمایش

 
جزییات جدید از فروش متری مسکن در تهران
بروزرسانی: 11:27

جزییات جدید از فروش متری مسکن در تهران


مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران درخصوص فروش متری مسکن در قالب بورس گفت: در ارتباط با این مسأله ما بنا داریم از ابزارهای نوین مالی برای فروش مسکن استفاده کنیم.


به گزارش خبرگزاری فارس، رضا سیفی در حاشیه بازدید خبرنگاران از بخش باغ راه حضرت زهرا (س) (3 کیلومتر در منطقه 17) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پروژه های مهمی در منطقه 17 در حال انجام است که یکی از مهمترین پروژه ها، پروژه باغ راه حضرت زهرا (س) است و در کنار این پروژه پروژه های عمرانی، ترافیکی، فرهنگی و ورزشی در حال انجام است.

وی با اشاره به پروژه باغ راه حضرت زهرا (س) تصریح کرد: تکمیل و بهره برداری از این پروژه و افزایش سرانه های ورزشی و تفریحی در منطقه 17 و 18 کمک خواهد کرد به طوریکه این پروژه 12 الی 13 سال معطل مانده بود و در دوره جدید مدیریت شهری مجددا این پروژه در دستور کار قرار گرفت و پیشرفت خوبی نیز در این پروژه وجود دارد.

شهردار منطقه 17 با اشاره به اینکه مسئولیت این پروژه به سازمان نوسازی شهر تهران سپرده شده است، تصریح کرد: این پروژه پیشرفت خوبی را تاکنون داشته که بنابر اعلام سازمان نوسازی پیشرفت این پروژه 30 درصد است و حجم قابل توجهی از این پروژه توسط قرارگاه خاتم در حال انجام است.

سیفی با تاکید بر رعایت معماری ایرانی - اسلامی در اجرای پروژه ها گفت: بنا بر تاکید شهردار تهران در این دوره توجه ویژه ای به موضوع معماری ایرانی - اسلامی شده است و این مسئله در منطقه 17 نیز به صورت ویژه پیگیری می شود و تلاش ما این است که پروژه ها بر اساس هویت فرهنگی و مذهبی منطقه 17 و شهر تهران احداث شود. در گذشته پروژه های عمرانی زیادی در پایتخت انجام شده بود اما وجهی به معماری ایرانی و اسلامی نشده بود.

وی با اشاره به یکی دیگر از پروژه های مهم در منطقه 17 گفت: این پروژه به پل اتصال بین دو منطقه 17 و 18 بر می گردد که با بهره برداری از آن گره های ترافیکی بین دو منطقه برطرف خواهد شد و ساکنان در دو منطقه 17 و 18 دسترسی راحت تری را در این دو منطقه خواهند داشت که این پروژه نیز توسط سازمان عمرانی شهرداری تهران در حال پیگیری است و بنابر برنامه ریزی انجام شده طی یک الی دو هفته آینده این پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار منطقه 17 به احداث سایر پروژه های در دستور کار منطقه 17 اشاره کرد و افزود: احداث سرای محله و احداث ابنیه های مختلف در دستور کار منطقه قرار دارد که احداث سراهای محله به افزایش سرانه های فرهنگی در منطقه کمک خواهد کرد. همچنین احداث یک درمانگاه تحت عنوان درمانگاه مهرگان در دستور کار شهرداری منطقه 17 قرار دارد و در کنار این پروژه ها احداث پروژه های فرهنگی ورزشی، توزیع آسفالت، بهسازی معابر و نهرها و فعالیت های عمرانی در منطقه 17 در حال انجام است.

سیفی با اشاره به اینکه دو منطقه 17 و 4 بیشترین پروژه های ابنیه و احداث آن را در دستور کار خود دارند گفت: منطقه 17 یکی از مناطقی است که با بافت فرسوده همراه است و در این بخش نیز ما با فراهم کردن و تسهیل گری به سمت نوسازی بافت فرسوده گام برداشته ایم.

وی با اشاره به ارائه بسته تشویقی جهت نوسازی بافت فرسوده در منطقه 17 گفت: فراهم کردن شرایط سرمایه گذاران در منطقه و صدور پروانه ساختمانی از دیگر مواردی است که در قالب بافت فرسوده در منطقه 17 پیگیری می شود و در سال گذشته و در 8 ماهه گذشته از سال جاری نیز اتفاقات خوبی در ارتباط با نوسازی بافت فرسوده در این منطقه صورت گرفته است.

شهردار منطقه 17 همچنین به تجمیع پلاک های ریزدانه و نوسازی آنها در منطقه 17 اشاره کرد و افزود: این منطقه دارای پلاک هایی با مساحت 40 و 50 متری است که در همین ارتباط با همراهی گروه های تسهیل گری و فراهم کردن شرایط به سمت تجمیع پلاک های بافت فرسوده و نوسازی آنها گام برداشتیم و در این مسیر سیاست های تشویقی در نظر گرفته شده است. همچنین در حوزه درآمدی نیز پلاک های دانه درشت در منطقه 17 داریم که مذاکراتی برای تغییر پهنه و کاربری برخی از این پهنه ها و گاراژ ها در دستور کار شهرداری منطقه 17 قرار دارد.

فروش مسکن در قالب بورس

همچنین سید مهدی هدایت مدیر عامل نوسازی شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: قرارگاه جهادی مسکن در این دوره از مدیریت شهری در راستای رفع موانع تولید مسکن و تولید مسکن استطاعت پذیر آغاز شده است.

وی افزود: متاسفانه سیاست های گذشته منجر به افزایش قیمت مسکن و افزایش تعداد مستاجران در شهر تهران شده است.

هدایت با اشاره به اینکه 3 رویکرد تسهیل گری در قرارگاه جهادی مسکن لحاظ شده است گفت: مشارکت در مسکن، احداث مسکن توسط شهرداری و همچنین مسکن معاوضه از رویکردهایی است که در ارتباط با مسکن پیگیری و دنبال می شود.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به احداث مسکن با مشارکت شهرداری تهران در برخی از نقاط پایتخت تصریح کرد: به عنوان مثال می توان به مجتمع مسکونی آرام در منطقه 18 اشاره کرد که در فاز اول هزار واحد و در فاز بعدی 1500 واحد دیگر با مشارکت شهرداری تهران و بنیاد مسکن ساخته و به بهره برداری خواهد رسید که در چنین واحدهایی تمامی سرانه های فرهنگی، ورزشی و ... در نظر گرفته شده است.

وی به اجرای پروژه مسکن در محدوده باغ آذری واقع در منطقه 16 اشاره کرد و افزود: در گود منصوب به باغ آذری نیز ساخت یک پروژه مسکن در حال اجراست که پس از تکمیل این مسکن ها واگذار می شود.

هدایت به احداث مسکن استطاعت پذیر اشاره کرد و گفت: تولید مسکن استطاعت پذیر در مناطق جنوبی تهران قابل انجام است و با این روش ما می توانیم به سمت افزایش تولید مسکن و کاهش مستاجری در پایتخت گام برداریم.

وی با اشاره به اینکه 23 هزار واحد مسکونی شهرداری تهران با مشارکت دستگاه های مختلف در مراحل مختلف صدور پروانه قرار دارند افزود: جدای از این  احداث 500 هزار واحد مسکونی نیز در تفاهمنامه های مختلف در دستور کار قرار دارند که از این تعداد 217 هزار واحد مسکونی در شرایط مختلف صدور پروانه قرار گرفته اند.

مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران به احداث مسکن در محدوده کوره آجرپزی واقع در منطقه 19 اشاره کرد و گفت: احداث مسکن در این مناطق نیز از جمله اولویت های قرارگاه جهادی مسکن است و با تامین زمین ساخت مسکن در این محدوده ها آغاز خواهد شد.

هدایت با تاکید بر اینکه احداث محلات الگو از دیگر موارد در دستور کار سازمان نوسازی است گفت: به عنوان مثال ما در منطقه 19 احداث محله الگو را در دستور کار خود قرار داده ایم که در این محلات تمام سرانه های خدماتی لحاظ شده است.

وی همچنین درخصوص فروش متری مسکن در قالب بورس گفت: در ارتباط با این مسئله ما بنا داریم از ابزارهای نوین مالی برای فروش مسکن استفاده کنیم و به همین جهت بنا داریم در قالب بورس فروش متری را آغاز کنیم و منابع خرد در اختیار مردم به جای اینکه به سمت سکه و دلار برود به سمت مسکن بیاید.

هدایت گفت: پیش بینی می شود طی یک ماه آیند بخشنامه بورس برای فروش متری ابلاغ شود و به محض ابلاغ این بخشنامه فروش متری مسکن در قالب بورس آغاز خواهد شد.

مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران ادامه داد: در حال حاضر پروژه هلال احمر آماده فروش متری در قالب بورس است و به تدریج سایر واحدهای مسکونی در قالب فروش متری در بورس عرضه خواهد شد.

پایان پیام/


 
اخبار داغ:
تیپ گنگستری خانوم ووشو کار ایرانی تقلید از دیدن فیلم های ترکیه ای!
ویدیویی از پشت صحنه فیلم سینمایی کما چقدر جوون بودن بازیگرا
محمدرضا گلزار و همسرش در پارک وی شکار شدند | تهران گردی محمدرضا گلزار و آیسان آقاخانی با ماشین لاکچری +ویدئو
هادی چوپان با استایل ناجور مسابقات در یک مکان عمومی ظاهر شد+ تصویر
قیمت گوسفند امروز شنبه 11 آذر ماه 1402 | قیمت دام زنده امروز + جدول
پیام جالب رونالدو به بیرانوند + عکس
ثبت نام وام 300 میلیون تومانی بانک سینا با قسط 2 و نیم میلیونی
بخشنامه های جدید دولت سیزدهم برای تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی
گوستاوو بلانکو استقلالی ها را انگشت به دهان کرد
خبری از ایرانی ها در میان بهترینهای هفته آسیا نیست+عکس
آخرین وضعیت همسان سازی حقوق بازنشستگان امروز 11 آذر 1402| از تامین منابع متناسب سازیِ حقوق بازنشستگان تا لزوم اصلاح مجدد همسان سازی حقوق بازنشستگان
خبر خوش اول صبحی برای مددجوبان بهزیستی و کمیته امداد
سخنگوی وزارت آموزش و پرورش؛ احکام معلمان بازنشسته در آستانه صدور/ اعلام زمان پایان رتبه بندی فرهنگیان
فوری؛ سقف سنی ورود به دانشگاه تربیت معلم تغییر کرد
اعمال رتبه بندی معلمان در حقوق بازنشستگانِ فرهنگی/ زمان افزایش حقوق فرهنگیان بازنشسته اعلام شد
آیلند ؛ جدیدترین جزیره دبی را ببینید
پایان مرحله رتبه بندی در آذرماه اعلام می شود
پایان کار رتبه بندی معلمان
سپاهان بی تاب بازگشت این دو ستاره + عکس
مسجد تاریخی رشت در آتش گرفت

موضوعات داغ:
حقوق بازنشستگان
افزایش حقوق
آموزش و پرورش
بازنشستگان تامین اجتماعی
افزایش حقوق بازنشستگان
تامین اجتماعی
برنامه هفتم توسعه
سرمربی پرسپولیس
همسان سازی حقوق
وزارت آموزش
کایسدو
پمپ کف کش
سردار علی فضلی
چالانچولان
پیتر هاندکه
پیرو هینکاپیه
چهارگاه
وزیر صنعت و فناوری های نوین
تورنگ تپه
واکسیناسیون دانشجویان
شهردار سمیرم
رییس صنعت
فاطمه زهرا سیدان
سیاوش کوه
روایتگری
180 کیلوگرم تریاک
ملی حفاری
حماسه 9دی
رئال سوسیداد بارسلونا
جام جهانی تنیس روی میز
لیگ قهرمانان آسیا
معاون برنامه ریزی
شهربانو منصوریان
ایران استخدام
قهرمانان آسیا
یحیی گل محمدی
سرمایه گذاری
لیگ قهرمانان
کمیته امداد
متناسب سازی
صندوق ذخیره فرهنگیان
آموزش و پرورش استان
مجلس شورای اسلامی
تیم های استقلال
مهاجم پرسپولیس
میلیون تومانی
لیست پرسپولیس
بازی دوستانه
شورای اسلامی
فوتبال ایران
صندوق ذخیره
استقلالی ها
جواد نکونام
کمیته امداد و بهزیستی
برنامه شب های فوتبالی
مددجویان کمیته امداد
سخنگوی کمیسیون تلفیق
لیگ قهرمانان آسیا 2023
جمهوری اسلامی ایران
نظام جمهوری اسلامی
کریستیانو رونالدو
شورای عالی انقلاب
آگهی های استخدامی
مرتضی پورعلی گنجی
دانشگاه فرهنگیان
شبکه های اجتماعی
مستمری مددجویان
بهترین بازیکنان
فراکسیون کارگری
خوشه طلایی ساوه
گوستاوو بلانکو
شب های فوتبالی
روزنامه کیهان
میلیارد تومان
کمیسیون تلفیق
جمهوری اسلامی
مترو و اتوبوس
تعلیم و تربیت
حوزه علمیه قم
قانون برنامه


 

همه حقوق این سایت برای قطره محفوظ است. قطره مسئولیتی در قبال محتوای مطالب ندارد.
تمامی خدمات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.